Providing you the best range of natural menthol crystal, 25kg menthol crystal, 5kg menthol crystal, 1kg menthol crystal and 1kg natural thymol crystal with effective & timely delivery.




₹ 1250 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Drum |
| Purity | 99% |
| Form | Crystal |
| Type | Menthol Crystal |
| Payment Mode | Online/Offline |



₹ 1600 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Drum |
| Purity | 100% |
| Form | Crystal |
| Shelf Life | 12 Months |
| Brand | Kanta |



₹ 1700 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Drum |
| Purity | 100% |
| Form | Crystal |
| Shelf Life | 6Months |
| Brand | Kanta |



₹ 1800 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Purity | 100% |
| Form | Crystal |
| Shelf Life | 6 Months |
| Brand | Kanta |



₹ 650 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Kg |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Usage/Application | Industrial |
| Speciality | Natural |
| Packaging Type | Bottle |
| Physical State | solid |
| Type | Thymol Crystals |
Akhil Gupta (Director)
Kanta Enterprises Private Limited
Basement And Ground Floor, A-38, Sector-80, Phase-Ii, Noida - 201305, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India



